Hakkımızda

Saygıdeğer Dostlar

          İzmir de yaşayan Kardere Köylüleri olarak toplanıp köye çok amaçlı bir yapı yapmak istedik. Bu ön görüşmeler sonucu anladık ki dernekleşme olmadan başarı şansımız yok. Dernek kurma çalışmalarını başlattık. Sorduk, öğrendik ve kurduk.

Yola çıkarken, insanlar arasında yaşanmış ve yaşanacak çekişmeler vb. olumsuzluklara karşı ortak duruş alacağımızı, enerjimizi, zamanımızı olur olmaz şeyler ile harcamayacağımıza karar verdik.

Hedefimiz, Kardereliler ve Karderelilerin dostları olarak hep beraber güzel yararlı hizmetler yapmaktır. Bu hizmetlerde herkesin ama herkesin gönlüne göre katkısını maddi manevi desteğini almayı hedefledik. Bunun için dernek kurduk. Dernek geçici yönetiminde Başkan Düzgün ÖZTÜRK, Başkan Yardımcısı Musa YALÇIN, Sayman Ali Rıza YEŞİLTEPE, Üyeler Kemal KARABULUT, Yılmaz KORKMAZ, Cevdet YALÇIN ve Attila GÜLKAYA’ dan oluştu. Bu ekip ve başka arkadaşlar üye kayıt, aidat ve bağış toplama işlerini yapacaklardır. Altı ay içerisinde genel kurul seçimi yapılıp esas yönetim oluşacaktır. Bu yönetimi üyeler seçecektir. Derneğin köyde yapacağı işlerde köy yönetimi ile dayanışma halinde olunacaktır.

Yukarıda anlatıldığı gibi derneğin amacı üyeler arasında dayanışmak, köye sosyal bir komplex yapmak, yeni projeler oluşturup gerçekleştirmek, yaşama katkı sağlamaktır. Tüm bunlar maliyetli işlerdir. Herkes gücü oranında katkı yaparsa olmayacak şeyler değildir. Dünya alem yapıyorsa biz daha iyisini ve daha güzelini yaparız.

Dernek üye listesini, alınan üye kabul kararından sonra bu sayfada yayınlanacaktır. Tüm dostların üye işlemleri için yönetim ile iletişime geçmesini, üyelik işlemlerini yaptırmalarını rica ediyoruz.

Kurucu Yönetim öneriler doğrultusunda aidat ücretini yıllık 120,00 TL olarak belirledi. Bu aidat iki kere veya tek seferde ödenebilir. Ayrıca tüm dostlarımızın ve Köylülerimizin bağışlarını ve çevrelerindeki sevenlerinin yardımlarını esirgemeyeceğini umuyoruz. Bu bağış listeleri de bu sayfalarda yayınlanacaktır.

SAYGILARIMIZI SUNARIZ

Dernek Kurucular Kurulu